| anonim1916050117 a întrebat:

Buna! Sunt din Bistrita. Am aflat media de la E.N, mi-a iesit 5, 62… nu ma asteptam la media asta sincer, dar oricum nu mai pot da timpul inapoi acum. As vrea sa intreb, daca stiti, la ce licee as avea sanse? Doar in Bistrita, in afara de liceul agricol.
La Tudor Jarda se mai dau probe de aptitudini? Daca se pot face transferuri si care este procedura? Se mai dau examene de limba straina? De exemplu, daca vreau sa ma transfer la Liviu Rebreanu la secția germană se poate da ceva examen?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Nu te poți transfera decât la anul', după a 9 a

| anonim1916050117 explică (pentru sierra1):

Oare stiti care este procedura transferului?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim1916050117):

Depui o cerere la secretariatul școlii unde vrei să mergi DAR după ce termini a 9 a