| DanaVisatoarea a întrebat:

Sunt foarte pasionata de magie o iubesc imi doresc din tot sufletul sa o pot practica am inventat chiar si un taram magic cu tot felul stati sa va povestesc.
Era o data o padure unde era intuneric tot timpul erau unicorni magici stralucitori zane lupi magici zane care se plimbau pe langa fantana magica unde iarna printesa tesea faine de blana din fulgii de zapada.Erau si copacii magici care dadeau bani si diamante iar in trunchiul celui mai gros copac se aflau vrajitoarele rele.

Va place e dragut nu-i asa? Sa va mai zic mi-am cumparat o carte numita cartea icului vrajitor care mi-a focut cadou o bagheta prafuri magice si pene dar nu stiu ce sa fac am incercat tot felui am incercat sa ridic lucruri dar...nimic! Imi puteti ceva sa fac orice ceva!
Mai am o problema toata lumea crede magia ca ceva rau vrajitorie si facut rau oamenilor de ce? de ce vraji? dar eu vreau magie nu iluzii cum fac iluzionisti! eu vreau magie adevarata, vreau aventira vreau sa ma distrez dar stiu ca toate aste nu se vor intampla nici o data! eu vrau sa traiesc ca in basme va rog ceva ceva! dau finditza va roggggggg

Răspuns Câştigător
| petruclaudiu78 a răspuns:

De ce era intuneric tot timpul in padurea ta? Poate pentru ca in subconstientul tau, "stii" ca magia are conotatii negative.
Multi viseaza sa aiba puteri paranormale, sa fie deosebiti si speciali. Daca nu a fost sa fie, lasa lumea basmelor si revino pe planeta, chiar daca aici copacii nu dau bani si diamante.

3 răspunsuri:
| DanaVisatoarea explică:

Eu tot cred si stiu ca o data si o data o sa am parte de aventuri si tot ce imi pot imagina happy

| Dani97dark a răspuns:

Ma nu stiu ce sa zc... zc sa nu te lasi in continuare de magie mie imi plc alchimia sincer eu merg pe principiul chiar daca nimeni nu crede in tine scoate pieptul inainte si sfideaza pe oricine adica cu alte cuvinte invata si iar invata repetitia este mama invataturii magia se face din suflet...