| Duutsie a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si la finalul acestui an va trebui sa dau examen pentru intrarea la liceu. Stiti cumva daca aceste teste initiale vor conta pentru media de admitere la liceu? straight face Ar fi groaznic, iar din ce vorbesc pe la Tv nu poti intelege nimic.

2 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Acestea initiale nu conteaza la nicio medie. Nu se trec nicaieri decat intr-o fisa ca sa aiba profesorul o statistica.
Nu conteaza la media pe semestru, sau la cea de adminterewinking

| RyugaHideki a răspuns:

Testele initiale nu conteaza acum. Conteaza la final, pentru ca la sfarsitul anului mai dam teste iar, si trebuie sa ai note mai mari la ele fata de cele de acum, pentru ca ministerul sa vada ca ai progresat. Testele initiale sunt importante pentru profesori ca sa vada cat a progresat elevul si cum sa il abordeze happy Cam atat ^.^