| oOoxMeowX a întrebat:

toti care joaca the west am si eu o intrebare, cum imi intemeiez un fort?

Răspuns Câştigător
| Ciprian a răspuns:

Întemeierea unui fort

Un fort poate fi întemeiat doar de către un membru al conducerii unui oraş. Forturile gri marchează pe hartă locurile unde se poate întemeia un fort. Pentru a putea întemeia un fort, trebuie îndeplinite următoarele condiţii:

* Trebuie să fii primar sau consilier al unui oraş.
* Oraşul tău trebuie să aibă suficiente puncte.
* În seiful oraşului tău trebuie să se afle suficienţi bani.
* Trebuie să te afli pe un loc unde poate fi întemeiat un fort.
* În acel loc nu are voie să se găsească sau să fie în curs de întemeiere un alt fort.
* Ai nevoie de cel puţin 80 puncte de energie.

Construirea unui fort durează opt ore. Doar un jucător este necesar pentru a întemeia fortul. De îndată ce fortul este construit, toţi jucătorii oraşului respectiv pot vizita fortul şi pot ajuta la extinderea sa.
Dacă doi jucători vor să construiască un fort în acelaşi loc, acesta va fi construit de către cel care a dat primul comanda.

1 răspuns:
| oOoxMeowX explică:

Multumesc mult ciprian mi-ai fost de mare ajutor nu prea mai gasesec pe harta locuri unde sa intemeiez un fort dar o sa mai caut.