| Oaia_Roxelana_1987 a întrebat:

Am 17 ani si trec in clasa a 11-ani si vreau sa dau mai departe la farmacie (bacul il dau la chimie). Cum este acolo, ce materii faci in primul an, cum sunt colegii, profesorii? Ce materie iti trebuie la admitere. Am auzit ca facultatea este foarte grea. E adevarat?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e foarte grea. O sa faci chimie organica, botanica, anatomie, chimia farmaceutica, iar ca sa intrii, ai 60 de intrebari din chimia organica si 40 din anatomie sau botanica, nu stiu sigur, le ai la alegere (mai putin chimia).
O sa ai si practica sa prepari substante. Cam atat stiu.
Colegii si profesorii nu am de unde stii cum sunt =]]