| MyihaDoolcica a întrebat:

Am auzit ca s-a facut versiunea a2a a filmului "Titanic" care este aceea? Dau funda

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu s-a facut si nici nu este momentan un proiect pentru Titanic 2.

Titanic 2 - Jack's Back - este un proiect facut de un elev student la Film/actorie pentru examenul final. Videoclipul contine imagini din filme in care a jucat Leo DiCaprio cum ar fi Titanic, Romeo + Juliet şi alte câteva filme. Este doar un proiect si nu continuarea la Titanic.

| Diabolique a răspuns:

Nu sunt sigură la care parte te referi.
De curând a fost lansată versiunea 3D, în aprilie 2012, pentru a coincide cu aniversarea a 100 de ani de la scufundarea adevăratului vas. Este vorba despre exact același film, având anumite scene 3D.
De asemenea, există un film al cărui nume induce în eroare, „Titanic II" (2010). Contrar așteptării publicului, pelicula nu are legătură cu originalul.
Later edit: Am văzut cealaltă întrebare a ta. „Titanic 2: Jack is back" nu există. Este doar un trailer care circulă pe internet, făcut de către fani.
Numai bine!