| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...am luat o decizie foarte proasta dar din motive foarte importante.nu ma mai inteleg bine deloc cu mama. ma gandesc sa fug de acasa. acum vreo 4 saptamani m-a batut de era sa imi sara sangele. sora mea mi-a spus sa ma duc la protectia copilul dar degeaba ca eu nu am avut curaj.mereu ii spun ca vin cu poilitia la usa ei ca ma duc la protectia copilul dar eu una nu am curajsadsad in urama cu cateva zile m-a tinut aproape doua saptamani in casa ca am umblat cu o fata care nu ii convenea ei.in fiecare zi ma bate sau tipa la mine. un prieten mi-a propus sa ma duc la arad sa stau cu gazda imi da de mancare am unde sa dorm a zis ca munceste pentru mine.cu scoala a zis ca imi cumpara carti si invat acasa sau ma incrie acolo la scoala. e rrom dar am mare incredere in el il cunosc de vreo 2 ani si sora lui e cea mai buna prietena a mea. deci nu o mai suport deloc pe mama. mai nou vrea sa ma trimita in spania la tatal meu vreo 5 ani ca cica nu ma mai siporta. eu nu vreau sa ies din tara. voi ce parere aveti?sad sa plec sau ce sa fac?crying

Răspuns Câştigător
| DaianaDC a răspuns:

Du`te la protectia copilului sau macar pleaca de acasa daca tu nu o suportihappy daca o sa stai sa te bata si sa urle la tine o sa ajungi in depresie si asta poate dauna mai tarziubig grin sper ca ti-am fost de folos sh asteptam vesti de la tinehappy

7 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Grea situatie.incearca sa asculti de mama ta totusihappy

| RoxanaCher a răspuns:

Pai...Cred ca mai bine ai pleca! Sau macar roaga pe cineva sa se duca la protectia copilului!

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

In Romania inca exista si va mai exista corectia de moda veche. Dar sunt parintii nostri.Cum sa fugi de acasa? Chiar crezi ca asta e solutia? Fetita mea, vei ajunge cu tot cu increderea ta in barbatul ala sa ii produci bani.Si sa spunem ca ai dreptate si omul chiar iti vrea binele. Dar tu esti minora, presupun, iar daca vrei sa mergi la scoala iar in alt oras, iti trebuie acte.Care daca nu stiai se fac la Politie.Omul ala nu iti e ruda. Poate il bagi putin la racoare, ce zici de asta? Baga-ti mintile in cap, mai bine vorbeste cu tatal tau, mai bine mergi la el decat cu un strain care nu se stie unde te va duce.Parintii ne vor doar binele.Pe cand strainii...nu stiu ce sa zic. Iar prieteniile la varsta ta pot fi taaaaaare inselatoare.Ai mare grija!

| VoiceWithin a răspuns:

Au fost zile in care am plans ca nu am si eu tata... dar nu imi imaginam ca mama (orice mama ) ar putea sa faca asta cu copilul ei, ai incercat vreo data sa vorbesti cu ea? sa ii explici ca te doare atat fizic cat si psihic? de batut nu trebuie sa bati un copil, si mama m-a batut cand era mai mica si inca cum...
sau daca nu te intelegi cu ea vorbeste cu tatal tau neaparat! iar daca tot nu ai de ales trebuie sa pleci sad ai grija de tine
Bafta! nu uita : vorbeste cu cineva nu mai tine in tine totul nu e de glumit cu asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Justmealone nu intelegi ca si tata e la fel?straight facestraight facesau vrei sa ma omoare? daca erai tu in locul meu gandeai la fel. cum sa mai stau in casa asta?

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Draguta, as fi tare curioasa sa aflu cati copii din Romania nu au luat niciodata bataie de la parinti.Raspunsul il stiu.Foarte putini.Sora mea are 31 de ani, e casatorita si are 2 copii.Acum o luna a luat o bataie buna de la mama pentru ca i-a raspuns.Vezi tu, chiar stiu ce inseamna sa iei bataie de la parinti. Poate mult mai bine ca tine, crede-ma. Te-ai gandit ca poate persoana cu care nu trebuie sa umbli este chiar o persoana de care mama ta are motive sa se indoiasca ca ar fi o prietena buna pentru tine? In liceu obisnuiam sa dorm la o colega.De la ea am invatat sa fumez, cu ea am fost pe ascuns prin cluburi si discoteci... iar daca mama nu ar fi intervenit atunci, probabil ca as fi ajuns si consumatoare de droguri si prostituata.Caci am aflat cateva saptamani dupa ce am rupt prietenia cu ea ca prietena mea cea mai buna cam cu de astea se ocupa.Acum nu mai stiu nimic de ea dar sper sa fi ajuns bine. Draguta mea, decat sa pleci cu un strain mergi mai bine la Protectia Copilului, nu stiu daca in Romania isi fac datoria dar ar trebui sa gaseasca o solutie mai buna decat varianta ta, daca tu o poti considera varianta.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine ma bate foarte des mai ales cu cureaua, ai merita si tu dar cu de toate cu curea, bici, nuia, de toate!