| Anda_7264 a întrebat:

Buna TPU am mare nevoie de ajutor.Am aproape 13 ani si, in vara anului 2010 am cunoscut un baiat de 23 de ani, el mi-a spus ceva gen : daca tot vi pe acolo si vezi o masina cu numarul ** ** *** sa stii ca este a mea. M-am dus in acel loc pentru ca acolo ma jucam mereu si l-am cunoscut.Prima oara nu am simtit nimic pentru el, dar cu timpu s-a schimbat. I-am spus ce simt pentru el dar el nu intelege si spune ca sunt prea mica pentru el si eu insist si sufar din cauza lui iar lui cred ca nu ii pasa. El este un baiat destul de treaba funny si foarte respectos, un baiat exemplu, iar acum nu stiu cum sa fac sa il conving sa fie cu mine. Funda va rog foarte mult am nevoie de mare ajutor.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum să-l convingi să fie cu o minoră? Omul nu vrea să stea la pușcărie că te-ai îndrăgostit, chipurile de el!
Mergi și schimbă locul de joacă, treaba cu bărbații după majorat.
Pa, pa.

| Libelle a răspuns:

Tu faci ceva de genul ``Leon``.Sa te uiti la film, e interesant. Pustoaica avea tot 12-13 ani si se indragosteste de un tip de vreo 30 si...

Dar unele lucruri chiar sunt imposibile, si oricat am dori, trebuie sa coboram de pe norisor.

| VadTot a răspuns:

Apropo te a gandit un pic ce risca el daca tu intreti relatii sexuale cu el si pe deasupra mai raamai si gravida?
Sti ca ar putea fii condamnat pentru mai multe fapte odata?
Pedofilie
relatii sexuale cu un minor
si lista poate continua
greseala care a facut o el a fost ca ti a dat sperante ca intre voi doi poate fii ceva iar tu precum un copil ce esti in frageda virsta si la inceput de viata ti ai facut sperante
sfatul meu cel mai prietenos este sa intelegi ca diferenta de virsta dintre voi doi depaseste cu mult poate prea mult de a putea fii ceva intre voi doi doar pentru simplu fapt ca ai virsta care o ai.intelegi? Probabil ca nu si nici nu ti pasa dar gandeste putin cit rau si in ce probleme il poti baga pe bietul baiat care a fost inteles gresit de tine.doar pentru simplu mottiv probabil ca a fost prea dragut cu tine iar tu ti ai facut iluzii desarte cu el. inteelgi/?
Probabil ca nu si tu chiar te ai indragostit de el. ceva normal pentru o fata la aceasta virsta si pentru prima oara din punct de vedere psihologic probabil ai vazut si tu pe la tv s au ziare fete de virsta care care la virste foarte fragede au ramas gravide smd.
Ce zici imagineaza ti ca ramai gravida cum te ai simti iti d ai seama ca te ai distrus pe viata? Ca pe viitor te va afecta foarte mult acest lucru? Asa ca incearca sa ti iei gandul de la el si sa renunti de al mai convinge sa fii cu el asa cum spui tu in intrebare... Oricum este viata ta si tu singura faci ceea ce vrei cu ea.asta a fost sfatul meu.si probabil poate multi gandesc ca mine.

| RandyOrtonRKO a răspuns:

Galamaz fami un rezumat ca n-am chef sa citesc si Anda nu-l poti comvinge sa fie cu tine si cred ca tu ai vrea sa fi cu el ca are masina misto si app are varsta aproape dubla ca a ta

| Anda_7264 explică:

Stiu dar apoi eu nu sunt indragostita de el ca are masina si bani muti si altele...el este un baiat de trebuie dupa cum am zis s are voarte multe calitati pe care baietii din ziua de astazi nu prea le au deloc...