| denisa2244419 a întrebat:

Buna TPU, am nevoie de ajutor, astazi mi s-a rupt gutiera si nu stiu ce sa fac sau cum sa ii spun mamei mele.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Vorbeste cu mama ta ca sa iti faca programare la dentist si sa obtii o alta gutiera. Explica-i situatia cu calm, va intelege. Dantura ta e mai importanta decat o cearta de cateva minute din partea mamei tale, asadar nu incerca sa ascunzi problema deoarece mai rau faci.Sinceritatea aduce dupa sine si maturizarea.