| Anonim112Tpu a întrebat:

Bună TPU, am nevoie de câteva sfaturi. Imi place de un baiat de un an încoace, am avut o situație foarte grea iar el mi-a fost aproape, am stat si cu el in banca, parca incepusem sa ne apropiem destul de mult. O prietena destul de buna a fost cu el( nu stie ca il plac), eu chiar mi-am lasat sentimentele pentru el ca sa ii fiu ei alături, ma punea sa il intreb ce ii place la ea. Va dati seama cum ma simteam pe interiorhappy. Acum s-au despărțit, nu știu daca sa ii spun ca il plac, nu vreau sa stric prietenia. Va rog sa ma ajutați, mulțumesc!

2 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca voia sa fie cu tine, nu se combina cu tipa cealalta...sau daca se combina, se asigura mai intai ca nu exista sanse sa fie cu tine. Ar fi incercat sa te curteze si ti-ai fi dat seama de asta, oricat de discret si delicat ar fi incercat el sa o faca, data fiind amicitia dintre voi.
Daca nu ai fost prima lui optiune, poate n-ar trebui sa incerci nimic cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i spui că-l placi, îl înviți undeva.