| C26 a întrebat:

Buna TPU :*! Am nevoie de niste status`uri de dragoste, viata, suparare mai lungi happy
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy

Exista fiinte al caror destin este sa se intalneasca. oriunde ar fi. oriunde s-ar duce, intr-o buna zi se vor intalni

A 2 sansa inseamna "hai raneste-ma inca o data".

Dacă o persoană vrea să facă parte din viaţa ta, o va face. Dacă nu, nu te obosii s-o faci să rămână. nu se merită!

Am invatat sa ofer oamenilor aceeasi importanta pe care mi-o ofera si ei mie.

Şi poate nu ştii, dar cel mai frumos moment e atunci când tu zâmbeşti din toată inima ♥

Prima iubire nu se uită niciodată, aşa cum nici eu nu l-am uitat încă pe acel băiat care a însemnat totul odată.

Şi toţi rezuma dragostea la a sta cât mai mult cu o persoană. Dragostea este atunci când chiar dacă sunteţi doar de câteva săptămâni împreună vă iubiţi din ce în ce mai mult pe zi ce trece! ♥

Uneori trebuie doar să fugi departe ca să vezi cine va veni după tine!

Uită-te bine la lucrurile mici din viaţa ta, pentru că într-o zi, vei înţelege că de fapt erau mari straight face.

Iubeşte-mă când merit cel mai puţin, pentru că atunci am nevoie cel mai mult :

"Bună" este un simplu cuvânt, dar aşa începe toată povestea ♥.

Si cand dintr-o imbratisare simti ca primesti tot ceea ce ai nevoie, inseamna ca esti in bratele persoanei potrivite ♥!

În câte feluri poţi distruge o inimă şi apoi să te mai aştepţi să bată? oh go on

Mama m-a învăţat să îmi ţin capul sus; chiar dacă sufletul mi-e în genunchi.

Există momente în care viaţa îi desparte pe unii oameni doar pentru că amândoi să înţeleagă cât de importanţi sunt unul pentru celălalt.

Nu permite timpului şi uitării să-şi fure persoanele la care ţii sau ai ţinut. Nu contează dacă ele te-au uitat deja.
păstrează un colţişor de suflet pentru fiecare :[.

Amintește-ți, Dumnezeu nu ar lua pe cineva de lângă tine,
fără intenția de a înlocui acea persoană, cu alta de mii de ori mai bună

Si ochii nostri spun ceea ce gura nu are curaj sa spuna ♥.

Învata sa îi spui inimii ca nu este nimic permanent, si ca trebuie sa supravietuiasca la fiecare pierdere.

Sunt înconjurată de sute de persoane, iar eu n-am nevoie decât de una singură.

Dacă cineva te iubeşte, nu îţi va da niciodată un motiv să te îndoieşti de asta oh go on.

Obişnuiam să cred că cel mai rău lucru în viaţă e să fii singur. Dar nu e. Cel mai rău lucru în viaţă e să ai alături de tine persoane care te fac să te simţi singur

Când îţi vine să plângi, adu-ţi aminte de clipele în care zâmbeai. Când simţi că viaţa nu are nici un rost, gândeşte-te la cei ce mai au doar o zi de trăit. Când simţi că vrei să mori, gândeşte-te că alţii ar da orice să trăiască :[.

Nu pot să fiu suficient de bună pentru toată lumea, dar voi fii întotdeauna cea mai bună pentru cei care merită ♥

Soarta decide cine intră în viaţa ta.
TU decizi cine rămâne oh go on.

Cea mai grea misiune în viaţă este să te convingi pe tine însuţi că nu îţi pasă; când de fapt, ştii cu toată fiinţa ta că îţi pasă :[.

Singurul băiat de care ai nevoie în viaţa ta, este cel care îţi dovedeşte că are nevoie de tine în viaţa lui ♥.

Nu contează cât de puternic eşti, mereu va exista o persoană care să te facă să te simţi "mic" ♥!

Te va aștepta.
Și când te va revedea din nou, te va privi așa, cum nimeni nu te mai privise până atunci. Și-ți vei da seama, că pentru tine, ea a fost mereu ♥!

Zambeste atata timp cat poti, poate vor exista momente cand vei vrea sa zambesti si nu vei putea :*!

Când o persoană te caută, chiar şi după ce v-aţi certat, ţine-o aproape de sufletul tău pentru că. într-adevăr te iubeşte ♥!

Cenușăreasa e dovada că o pereche de pantofi îți poate schimba viața ♥!

Viaţa → un examen, la care toţi picăm.

Viata?
Da, e singurul cadou pe care nu-l primesti de 2 ori.

Cu timpul iti dai seama ca fiecare experienta traita alaturi de fiecare fiinta,
nu se va mai repeta niciodata :[.

Indiferent ce am face sau cât ne-am certa, viaţa mereu ne readuce unul lângă celălalt ♥.

Vii pe lume fără nimic şi pleci din lumea asta fără nimic. deci fă în aşa fel încât să faci ceva bine cât ești aici.
Fiecare om are destinul său; singura regulă este să-l accepte şi să-l urmeze oriunde l-ar duce ♥.

Uneori iertăm oamenii, doar pentru că îi vrem în continuare în viaţa noastră :[!

Cel mai drăguț lucru pe care îl poți face pentru o fată, este să o lași să știe că este în inima ta ♥!

E mai bine să zâmbești, decât să explici de ce ești tristă.

De ce le numesti 'amintiri frumoase' daca atunci cand te gandesti la ele plangi oh go on?

Când ți-e dor de mine, doar uită-te seara pe cer și amintește-ți, sunt ca o stea, nu mă vezi mereu, dar sunt mereu acolo ♥!

Închei nişte etape, nu din orgoliu, din neputinţă sau mândrie, ci pur şi simplu pentru că acel lucru nu se mai potriveşte cu viaţa mea.

In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe straight face.

De obicei, oamenii care au cel mai mare efect asupra noastră, stau pentru prea puţin timp în viaţa noastră oh go on!

Nu te urăsc, sunt doar dezamăgită. Te-ai transformat în ce ai spus că nu vei fi vreodată.

Dar amintirile cu tine nimeni nu mi le poate lua ♥!

Cele mai adânci răni nu provin din lovituri, ci din cuvinte :[!

Unele iubiri nu prind răsăritul.
Altele trăiesc doar pentru o vară, unele se pierd şi le inghithe timpul;
iar unele sunt atât de speciale încât, nu le vei putea uita niciodată :[.

In viata oricarei fete, exista un baiat pe care nu-l va uita niciodata :[.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sunt foarte multe statusuri aici,
http://www.statusbun.com/? cat=1
Cu placere!
Te pup!

| Zatharra a răspuns:

Cu o căutare pe Google se rezolvă.

| BLeur a răspuns:

Ai aici de toate :

http://statusbun.com/? cmd=tags&tag=viata

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : ykz.eduard.