| iulianpaval a întrebat:

Am nevoie de un discurs(am aplicat pentru postul de director al Departamentului de Relatii Externe la Consiliul Şcolar al Elevilor si se face o departajare a candidatilor - pe baza discursurilor pe care acestia le scriu). Idei, pareri, discurs? Mersi.

1 răspuns:
| răspundtot a răspuns:

Bună ziua! În anii mei de școală, m-am ţinut de carte! Profesorii mă recomandă și mă încurajează pentru acest nou set de responsabilități. Acest nou post nu mă scutește de responsabilitatea de a îmi duce la capăt studiile și a le continua. Dar între timp, am găsit ceva comun între elevii noi din România și elevi veniţi din străinătate : Știu cât de dificil este să fi considerat elevul nou. Mai știu și cum înțelegerea, răbdarea și prietenia, șterg toate diferențele de limbă, culoare, gen, religie sau chiar diferențele de nivel al învățării. Departamentul de relații externe nu înseamnă doar atât dar am venit pregătită cu idei aplicabile care vor fi dezvăluite în timp, în situația în care sunteți și voi de acord să îmi daţi acest post! Vă mulțumesc și aștept să lucrăm împreună!