| iamboredasfuck a întrebat:

Buna TPU! Am nevoie urgentă de ajutorul vostru. Vreau sa vorbesc cu mama despre prietenul meu,suntem deja de o lună împreună și e vremea sa afle si ea. Problema este ca nu stiu daca ar fi de acord cu el,cum se zice la noi in sat cică e "țigan",dar nu e așa,e foarte de treaba si ma inteleg atât de bine cu el,parca ma completează. Vreau sa vorbesc azi cu ea, gen peste vreo ora, o oră și jumate cam asa. Va rog mult ajutați-ma!

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te pregatesti sufleteste pentru orce reactie.Iti dai seama ca daca nu e chiar bine vazut e posibil sa nu fie prea plăcută reacția.
Cred ca ai putea sa spui de început ca din grupul tau de prieteni face parte si el si va înțelegeți bine.Si atunci vei afla parerea ei despre el.

| iamboredasfuck explică (pentru Freya1):

Mă sincera sa fiu am auzit o pe mama, gen ii zicea unei prietene de ale ei, că e de treaba, nu vorbește urât, e cuminte si asa mai departe
dar nu stiu daca ar fi de acord cu el

| Freya1 a răspuns (pentru iamboredasfuck):

Ti-am zis, e foarte bine sa ii spui mamei tale pentru ca asa trebuie menținută relația dintre voi doua, sa puteti vorbi si sa te poata sfătui.Dar spune-i pe ocolite si treptat arata-i că e cel mai ok.
Ii spui ca iti e prieten, ca iesiti la o plimbare si dupa încet poate vine pe la voi sau vorbeste cu el si cine stie.

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand e bine ca vrei sa vorbesti cu mama ta despre asta!
Am vazut ca ai 14 ani.E important ca si baiatul sa fie de varsta apropiata, in nici un caz major.
E duminica seara, taman bine pentru o discutie de acest de acet gen
Ceva de genul,, stii mami, eu am un prieten/coleg /amic si vreau ca si tu sa stii de noi'' E baiat bun.ne intelegem'
Fii atenta la reactile ei! poate vrea sa il cunoasca!

| iamboredasfuck explică (pentru Fatamuntilor):

Ba da il cunoaste, gen suntem din același sat. Părinții noștri se cunosc pnm. El are 16, nu e cu mult mai mare, parerea mea?‍♀️