| BrookeSauce a întrebat:

Am o intrebare cam ciudata laughing vreau sa imi schimb comportamentul... adica, sa fiu mai feminina, mai delicata, mai " finuta "... nu stiu laughing) De obicei vb vulgar. vreau sa ma abtin dar am niste colegi idioti si chiar nu pot. Ma enerveaza si ma tachineaza din orice. straight face cum as putea sa ma comport cu ceilalti? ce atitudine sa am? ( nu ma refer doar fata de colegi, ci fata de toti ) dati-mi site-uri cu sfaturi legate de asta." cum trebuie sa se comporte o domnisoara " rolling on the floor))) laughing)) serios. thinking chiar cred ca e timpul de o schimbare.Multumesc. :*

Răspuns Câştigător
| Iubibilăă a răspuns:

Singura solutie este sa ignori rautatea. Nu raspunde provocarilor.
Fii cuminte.

7 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Dacă întrebi nişte străini pe net ce atitudine să ai e clar. Exişti degeaba.

| BrookeSauce explică (pentru Wøodenpints):

Stii ce? Am cerut doar un sfat. Ma cunosti cumva? stii tu ca exist degeaba? cu asa parere pot spune " rade ciob de oala sparta ".winking

| Wøodenpints a răspuns (pentru BrookeSauce):

Ţi-ai expus principalele trăsături de care nu eşti mulţumită într-o întrebare, iar acum mă întrebi dacă te cunosc cumva?
Îmi place logica ta de maidan...

| BrookeSauce explică (pentru Wøodenpints):

Ar fi trebuit sa ma cunosti mult mai bine ca sa poti sa iti dai tu cu parerea.winking nu numai rezumandu-te la " trasaturile " enuntate de mine.

| Wøodenpints a răspuns (pentru BrookeSauce):

Uite că eu nu merg pe principiul ăsta. Prima impresie este cea mai relevantă, iar eu deja ti-am pus o etichetă.
Consider inutil să încerc să te cunosc mai bine, cu intenţia de a-mi demonstra că n-am avut dreptate de la început.

| raluk27 a răspuns:

Pai o varianta ar fi sa-ti schimbi anturajul. Cauta niste prietene mai linistite, cuminti, care stii ca n-ar vorbi urat. Conteaza foarte mult ce auzi in jur. Apoi, trebuie sa ai suficienta vointa sa te cenzurezi. Nu e o solutie sa injuri. Uite, daca te tachineaza colegii, cand vine pauza, iesi din clasa, du-te pe-afara, ca tot s-a incalzit, orice numai sa eviti provocarile. Imagineaza-ti ca ai un job important, ca lucrezi intr-un mediu elevat, unde parerea celorlalti conteaza. Fii atenta la gesturi, nu fuma, poarta chestii mai feminine (nu neaparat fuste si rochii, dar poti purta accesoriu sau o bluza draguta cu jeans si pantofi cu talpa ortopedica), si daca nu ai o problema cu asta, machiaza-te sau prinde-ti parul intr-un mod femininhappy

| Urpaniel a răspuns:

Am şi eu nişte prieteni aşa, când sunt cu ei pe stradă vorbesc tare şi înjură, vreau doar să-ţi spun că e foarte enervant, totuşi, dacă eşti şi fată, atunci chiar nu îţi înţeleg comportamentul.