| Skylimit a întrebat:

Am o intrebare : Care este diferenta dintre "sacrifiu divin" si "sacrificiu uman"? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pai foloseste-ti si tu imaginatia... ex. : un tata sau mama isi sacrifica viata pentru fiul sau fica sa cand sunt atacati de niste fiare salbatice, oprindu-se sa se lupte cu ei ca copilul sa poata fugi...

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Adica a lua vina asupra sa!
Un sacrificiu divin NU poate face nici un om pentru ca in fata LUI D-zeu fiecare raspunde pentru faptele lui!

| Skylimit explică (pentru lpavel):

Cum ar trebui sa reprezint asta printr-o imagine, poza etc?

| lpavel a răspuns (pentru Skylimit):

Pai foloseste-ti si tu imaginatia... ex. : un tata sau mama isi sacrifica viata pentru fiul sau fica sa cand sunt atacati de niste fiare salbatice, oprindu-se sa se lupte cu ei ca copilul sa poata fugi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat sacrificiul divin cat si cel uman arata ce sacrifici sau pentru cine sacrifici. Diferenta e usor de dedus de aici.

E foarte buna intrebarea! Bravo!

| theodorafemme2001 a răspuns:

Adica a lua vina asupra sa!
Un sacrificiu divin NU poate face nici un om pentru ca in fata LUI D-zeu fiecare raspunde pentru faptele lui!

| lpavel a răspuns (pentru theodorafemme2001):

Ce faci? Dai copy/paste? laughing))