| anonim_4396 a întrebat:

TPU! am o intrebare si va rog sa-mi raspundeti cat se poate de serios happy ( sunt in germania ) si mi-a placut de un baiat, timp de 5-6 luni. Prietena mea mai tot timpul se dadea la el. si mie nu-mi convenea chestia asta. Mereu eram nervoasa si ofticata cand imi facea asa. La un moment dat, l-am lasat si nu prea ma mai interesa de el, abosult deloc. Acum o saptamana mi-a zis ca ma place si am vorbit mai multe cu el pe facebook.Reka, prietena mea. mi-a zis ca ar vrea sa ma ajute sa fiu cu el impreuna, ar fi frumos. Ne faceam multe planuri. pe cand, Azi am fost la apa cu el, prietena mea si cu inca un baiat.
Si ca de obicei, Reka. nu ma ` ajutat ` asa cum a zis. Din contra, a facut cu mine ceea ce a facut si acum cateva luni. M-am enervat si i-am zis ca nu se face asa. apoi eu cand nu eram prin preajma lor, ea a inceput sa-i zica ceva tipului care inca il mai plac. Off! Nu stiu ce sa mai fac! sunt foarte suparata. nu stiu cum sa ii explic, ce sa-i mai zic sau ce sa mai fac!
Ma ajutati va rog? Multumesc! big hug

Răspuns Câştigător
| Andreea6031 a răspuns:

Bună!
Să știi că Reka nu e o prietenă adevărată pentru tine, prin faptele ei vrea să îți facă doar rău și să ăți rănească sentimentele. Ar trebui să nu mai fii prietenă cu ea, dar mai întâi ar trebui să o determini să îți spună de ce se comportă așa cu tine. Mai bine fără prieteni care te "ajută". Știu că soluția mea e foarte radicală, dar probabil e cea mai bună alegere. Sper că te-a ajutat răspunsul meu!

2 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Cred si eu ca esti suparata. Chiar nu a procedat bine. Poti vorbi cu ea, sa ii spui ce ai simtit si faptul ca nu ti-a placut, daca tine la tine ar trebui sa inteleaga, si cred ca o va face.

Mult succes!

| onny_5230 a răspuns:

Pai vorbeste cu el, zi ca si tu ti la el (daca nu i-ai zis inca), dar nu face chestia asta pe mess sau pe facebook.Mai bine intalnitiva undeva doar voi 2, in parc de exemplu, si spune-i tot ce simti pentru el.Va fi mai bine decat p mess, asa poate vedea pe ce ton ii spui toate astea si poate vedea pe fata ta ca esti cat se poate de sincera.Si cat despre Reka eu te-as sfatui sa nu mai ai atata incredere in ea.Eu vad ca ea una zice si alta face, nu prea e o persoana pe care te poti baza...