| gyna201 a întrebat:

Buna tpu..Am o problema in legatura cu dantura mai exact dintii dinf fata sunt strambi, unul este mai in fata i din pacate am observat ca aparatele dentare sunt pe la 20demil..nu imi permit sa dau atata si voiam sa va intrebare daca as putea cumva sa imi pun un alt dinte ...care sa se aseze mai drept pentru ca din cate stiu un dint costa cam 9mil, asa a facut o prietena voi stiti cumva daca se poate? mersi mult

1 răspuns:
| CiprianAndronache a răspuns:

Cam aceeași problemă am și eu, așa că îți spun cum am rezolvat eu : 1. dacă ai peste 18 ani cam greu să își mai facă efectul un aparat dentar. 2. de obicei orice doctor bun recomanda să păstrezi dintele natural, indiferent de cum arată. 3. există mască dentară cu care poți să arăți ca vedetele. 4. poate exita problema ca pentru înlocuirea unui dinte să fii nevoită să scoți și pe cel de lângă ( ca în cazul meu ). Concluzia : păstrează-ți dinții tăi naturali dacă sunt buni, sănătatea e mai importantă decât aspectul.