| cocorocococo a întrebat:

am o problema la intorsul replicilor.de fiecare data cand cineva se ia de mine prin anumite vorbe rautacioase (cum ar fi ca sunt slaba)eu nu stiu sa le dau replica pe moment, dar imi ramane in cap toata ziua felul in care a ras persoana aia de mine si la un momentdat imi vine in cap replica care trebuia s-o spun(nu-in nimic. as putea sa ma fac fotomodel ). problema e ca mi se intampla asta in tot felul de situatii.ati putea sa-mi ziceti niste replici tari pentru mai multe cazuri in care s-ar lua cineva de mine si sa-mi ziceti modalitati de-a reactiona mai repede? FUNTA!

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Decat sa incerci sa ii dai replica nu e mai usor sa ii dai o injuratura urata ...sau sa sari la bataie?

| cocorocococo explică (pentru Apache):

La scoala nu sunt o persoana agresiva.deci...

| Аℓℓi a răspuns:

HI!
Daca persoana respectiva e mai grasa ca tine spune-i pur si simplu ca se oftica pentru ca cu esti slaba si ea nu.
De obicei asa se intampla, mi s-a intamplat si mie.
Sa nu uita ca atunci cand dai replica cauiva tu trebuie sa ai ultimul cuvant. Dupa aia pleci.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asta asteapta si primitivii sa te incaieri cu ei, Ca astia umbla si acum in turma imbracati cu piei de oaie si cu opinci de firma in picioare. Fraiaera oi fi sa te cobori in regnul lor si sa incepi sa maninci sa crape fierea-n tine mai bine slaba si asa cum esti si nu te amesteci cu fraierii, Obligat si niste fete rele pe acolo si ele sunt grase si ar vrea sa slabeasca dar vointa=frigider si este plin de calorii."Nu te lupta cu porcul ca te murdaresti si lui ii place " asa zicea pe aici cineva si avea dreptate.
Daca vrei niste leacuri pentru ei am si asa ceva tot culese de pe aici dar nu dau bine ca ei (primitivii)nu au cei 7 ani de acasa si nu trebuie sa te asemeni cu ei ca te bagi prin tarita si sar la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite si niste petarde sa dai cu ele dupa ei ca dupa ciini
1. De obicei e nebun, dar are si clipe de luciditate cand e doar idiot
2. Ma tot gandesc la anii in care am fost prieteni … si ma intreb ce dracu’ a fost in capul meu?
3. Ai o voce frumoasa, de ce o irosesti vorbind?
4. De cate ori trebuie sa trag apa, ca sa dispari?
5. Suferi de boala aia de a te baga in treburile oamenilor
6. Cum doi oameni asa de frumosi ca voi….au un copil asa de urat?
7. Intodeauna mi-am dorit sa am pe cineva la care sa tin, sa il iubesc, sa imi fie prieten…dupa ce te-am intalnit pe tine m-am razgandit
8. Trebuie sa recunosc ca ai adus religia in viata mea …pana nu te cunosteam nu credeam in Iad!
9. Cum trec zilele si ma gandesc ce norocos sunt…pentru ca nu esti aici ca sa mi le ruinezi
10. Multumesc ca ai fost o parte din viata mea… nu stiam ce e o viata de caine pana sa te intalnesc pe tine
11. Inainte sa pleci, poate ai vrea sa iei cutiul din spatele meu…probabil o sa mai ai nevoie de el
12. Intr-o zi am sa ma insor… dar nu cu tine
13. Arati f bine pentru varsta ta… zici ca ai fi in viata
14. Cand eram impreuna ai spus ca ti-ai da viata pentru mine, acum ca ne-am despartit cred ca e cazul sa te tii de promisiune
15. Suntem prieteni de mult timp… ce ai zice sa renuntam?
16. Sunt asa de trist fara tine…parca ai fii aici
17. Felicitari pentru bebelus…inca nu ai aflat cine e tatal?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AMUZANTE : - Ca romanu' nu-i nici unu', unde-s multi putea fi unu'!
- Fie painea cit de rea, tot ti-o fura cineva.
- Cine NE viziteza ne face ONOARE, cine NU, PLACERE.
- De urata nu-i frumoasa, da'i desteapta, proasta dracu'.
- Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc.
- In viata sunt doua cuvinte care deschid multe usi: "trage" si "impinge".
- Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc.
- Cine fura azi un ou si se lasa prins e bou!
- Iubeste-ti copilul ca si cum ar fi al tau
- Nici o fapta buna nu scapa nepedepsita!
- Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau.
- Daca totul a iesit bine, inseamna ca ai gresit undeva.
- Mama prostilor e mereu gravida...
- Mai bine burtos de la bere decat cocosat de la munca!
- Ce poti face azi lasa pe maine ca poate nu mai e nevoie.
- Nu esti beat cat timp poti sta intins pe jos fara sa te sprijini