| paulacarry a întrebat:

am o problema, va multumesc pentru ca m-ati ajutat sper sa ma ajutati si acum.Deci la mine in clasa e o fata care practic imi fura viata face tot ce fac eu, dar mai bine si nu ma lasa in pace niciodata, mereu se lauda dar eu nu am nimic cu ea si nu pot sa scap de ea. Ma gandesc sa ma mut in alta clasa, dar pana atunci cred ca voi intra intr-o depresie.Va rog ajutati-ma cred ca voi intra intr-o depresie.

2 răspunsuri:
| Nadiiii a răspuns:

Incearca sa nu o bagi in seama si sa faci lucruri pe care ea nu le-ar putea face, sau pur si simplu incearca sa vorbesti cu ea

| anamariafrumoasa30 a răspuns:

Incearca sa ii spui ca tie nu-ti place ca te imita si iti doresti sa nu mai faca asta. Sper ca te va ajuta sfatul meu.