| Carabush a întrebat:

Am si eu o mare rugaminte... as vrea sa imi dati si mie niste sfaturi pentru problema mea...
Deci eu sunt o persoana mai timida si nesigura pe mine.
Ma integrez mai greu in noile colective si nu prea stiu despre ce sa vorbesc... mai ales ca acum am intrat la liceu si o sa am noi colegi si tot restul, as vrea sa stiu cum sa ma port, ce discutii interesante \ amuzante saabordez cu viitorii mei colegi.
Eu ma consider o perosana fooarte plictisitoare si as vrea sa fac ceva in legatura cu asta, sper ca ma puteti ajuta

Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Invata sa asculti,sa-i asculti pe ceilalti.
Judeca apoi,ceea ce a spus fiecare,vezi care ti s-ar potrivi cel mai bine,tie,personal si apropie-te de acea persoana,e unul singur.
Si,pentru ca iti va parea asemanator,nu va fi greu sa porti o discutie cu el si sa deveniti amici,si uite asa veti fi doi!
Si tot asa!
Lasa-i pe ceilalti sa vorbeasca,tu observa-i si alege.
Iar cu glumele sau vorbele de spirit, ia-o usor. Daca nu le spui cu har sau la momentul potrivit, nu-si au rostul.
Citeste mai mult, cultiva-te, cauta sa ai incredere in tine si inspiratia iti va veni la fata locului!
Bafta maxima iti doresc!

2 răspunsuri:
| maly00 a răspuns:

Iti dau un sfat! fara glumelaughingam incercat...dar bine, depinde de colegi! ink un sfat:ai grija sa ai un prieten/o prietena ft bun/a...asa te vei integra mai bine si te va scapa de belelerolling on the floorsper ca te'am ajutatbig grin

| Thevampirediariesfan a răspuns:

Fiecare iese in evidenta cu ceva special, ceva ce are el mai....sau cum imi place mie sa spun: ca sa fii o companie buna trebuie sa fii nebuna- adica sa mai faci si lucruri iesite din comun dar nici sa nu exageram. Trebuie sa prinzi curaj si ca sa nu iti fie greu incearca doar pe o singura persoana... iar apoi strecoarate intro gasca. Sper ca te-am ajutat.