| Myforyou a întrebat:

Buna TPU sad am si eu o problema ..astazi ne-a ascultat la romana si eu nu am stiut lectia.(stiu sunt o proasta ca nu am învatat iar acum îmi pare rau ) deci nu am stiut lectia si am luat 4 crying si chiar m-am întristat foarte tare avand în vedere ca eu aveam note numai de la 9 în sus ma rog si 8 cateodata..chiar am plans toata ora si în pauze si la celelalte ore si acasa. nu stiu cum sa fac sa o conving pe doamna sa mai ma asculte si maine nu am fost singura care a luat.4 dar noi suntem în clasa 4 fete care învatam bine iar acum din cele 4 doar eu am luat 4 si cu alti copii crying( si doamna a spus sa vada poate ne da maine test si eu vreau sa nvat lectia dar daca se razgandeste?sad cum as putea sa o conving pe doamna sa mai ma asculte odata? va rog mult mult de tot dati-mi niste replici pe care sa i les pun ceva foarte convigator va implor dau funda pentru cel mai bun raspuns si multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nota odata in catalog ramane in catalog. poate doar sa iti mareasca media..SI eu mai demult acum vreo 5 ani la tehnologie am luat 4 am bocit si dupa am luat 4 de 10 si mi-a iesit 9winking deci trebuie doar sa raspunzi mult, sa iei note mari la teste si asta e..ma rog trebuie sa iei numa 10 ca sa iti iasa 9..Si ai luat un 4..calculeaza cu cat ti scade media generala. mai mult de 10 sutimi sigur nu sunt..deci chiar plangi degeaba! E o nota! parca daca ai luat un 4 se termina viata..notele la examen arata cine esti de fapt. In plus nu trebuie sa ai numa 9 si 10 ca sa prinzi o slujba buna..Trebuie sa stii sa te descurci...Notele mari le iei degeaba. trebuie sa stii nu sa fii vanatoare de note. Bye

| Myforyou explică (pentru anonim_4396):

Pai nu l-a trecut în catalog si sincer parca a spus ca maine sa-r putea sa ne dea test cu lectia si poate daca fac maine testul nu-mi mai trece 4 ala dar sincer nu stiu eu as vrea sa o conving sa ma asculte maine sau sa ne dea testul sad mersi oricum :*

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tu plangi pentru o nota care nici macar nu a fost trecuta in catalog? Nu te pot intelege..Imi amintesti de o colega. avea 10 pe linie.9 84 media in a 8-a..si la examen a luat in jur de 6 la ambele teste..si eu care eram prin mijlocul clasei am luat la mate cel mai mult si la rom printe primii...Deci notele sunt un rahat in romania..Conteaza sa stii! nu sa iei 10/Chiar daca era in catlog nota..Sunt sigur ca tu plangeai mai mult din orgoliu pentru nota nu ca nu ai stiut. Aveti o mentalitate foarte gresita!

| Myforyou explică (pentru anonim_4396):

Da cred ca ai dreptate am plans din orgoliu sau de furie nu stiu însa nu vreau sa-l treaca în catalog.sad întelegiwinking?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Myforyou):

Normal ca inteleg.E logic ca e mai bine sa nu il ai decat sa il ai happy Dar am incercat sa iti explic ca daca il aveai nu era nici o tragediewinking

| Myforyou explică (pentru anonim_4396):

Mersi oricum nu am luat 4 pentru ca ne-a dat a doua zi test cu lectia aia si am învatat si sper sa iau nota buna laughing

| Mirranda a răspuns:

Am fost si eu intr-o asa situatie, deci, cred ca ar trebui sa te apropii de ea la pauza si sa- explici ca nu ai avut timp sa inveti, te-ai simtit rau sa nu puteai memora oricit ai incercat, roag-o sa-i mai dea niste intrebari sa-ti corectezi nota.

| Myforyou explică (pentru Mirranda):

Tie ti-a mai dat o a doua sansa sad? adica ai reusit sa o convingi?

| Mirranda a răspuns (pentru Myforyou):

Da, dupa cum a vazut ca am inceput sa pling)), si i-am spus ca e prima data, nu am avut asa note niciodata, i-am mai raspuns, si nu mi l-a trecut in catalog, am reusit s-o conving.