| Anonymous99881 a întrebat:

Buna TPU, am si eu o problema, un coleg mi-a spart folia care este vreo 60 de lei si mai este si nesimtit. Nu era sparta de dinainte uite si al meu este spart, sigur l-ai spart tu si mai este si o crapatura care este aproape pe tot ecranul, incepe din stanga un pic mai sus de mijloc se duce perpendicular pana in cealalta margine si dupa se continua in jos de tot de unde a inceput pe mijloc si nu vrea sa dea bani. Acest lucru s-a intamplat la scoala, se poate oare sa se scada si nota la purtare daca nu-mi da banii ca am si cativa martori?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca i se va scadea nota la purtare. Apoi, nu ai povestit cum s-a intamplat.I-ai dat telefonul si l-a scapat?

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Ti-a spart folia intr-un mod intentionat? Adica a luat telefonul tau si l-a trantit intentionat pe jos?
Daca a facut totul intemtionat ai tot dreptul sa ii ceri bani.
Bate-l la cap in fiecare zi sa iti dea banii pe folie si spune-i dirigintei/lui despre aceasta problema.Nu cred ca ii scade nota la purtare dar poate ii suna parintii si asa o sa iti dea banii pe folie. Daca ai martori e faina treaba.

| sammie a răspuns:

Pfff... Sa-ti dea bani pentru o folie amarata? Cumparati alta. Daca a facut-o intentionat poti sa-i ceri banii. Dar eu in locul tau as lasa-o asa. Te bagi in alte belele dupa aceea.

| Continchiscontsters a răspuns:

Nu va certați pentru bani nu-i bine înțelege ca nu a vrut nu a făcut dinadins așa înțelege ca cu certă nu se ajunge no a ieri decât haos și dezastru face ceartă