| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon nou, de vreo 2 zile. Si astazi mi-a aparut in dreptul semnalului un 'R'. Stiu ca acel R inseamna roaming, dar nu stiu cum sa scap de el. Imi puteti spune va rog?

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Nu poti scapa de el asa apare singur daca esti pe o retea telefonica cu tarif mic sa suni in Romania sau in alta tara apare acel simbol, poate ai un mobil liber sa fie folosit cu orice retea si poate fi un motiv in care apare R.