| Tiby a întrebat:

As avea si eu cateva intrebari: cum se fac banii din vanzarea pliantelor? Care e varsta minima pentru asa ceva?

Si cam ce "joburi" sau mici "afaceri" laughing ai putea avea la 13 ani? Nu conteaza castigul, poate sa fie si de 1 leu happy
Funda!

1 răspuns:
| sandulachedragos a răspuns:

Nu te baga la asa ceva, sincer iti zic! eu am lucrat si nu e profitsbil pierzi timpul si e foarte obositor! si trebuie sa dai mii pe zi. sfatul meu e sa te duci la firme de constructii si sa le zici ca vrei de lucru ceva mai usor si pe bai putini. sau sa te mai uiti si sa ii mai ajuti pe mecanici la service-uri. si dupa aia, ori mai faci bani si de pe acolo, dar in principal furi meserie si vei face la randul tau macar la masina ta. sincer nu prea ai multe sanse, nu ai nici buletin inca! nu te grabi ca banii vin mai tarziu! copilaria nu mai vine! profita de vacante si de timp liber cat mai esti copil!