| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as vrea daca se poate sa-mi oferiti cateva sfaturi.sunt intr-o relatie cu o persoana dar nu ma simt iubit.Imi spune te iubesc doar dupa ce ii spun eu iar cand o intreb ca de ce nu-mi zice te iubesc imi spune ca trebuie sa stiu asta.Nu ma simt prioritatea nr1 pentru ea(in afara de familia ei).

Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

Pai daca nu simti tu e grav. Daca se comporta rece cu tine inseamna ca nu prea are sentimente in ceea ce te priveste.De obicei fetele sunt mult mai afectoase decat baietii, dar sunt cazuri si cazuri.Eu zic ca ar trebui sa discuti serios despre relatia voastra cu ea si sa-i spui ce te deranjeaza. Daca nu intelege si nu iti da o explicatie pentru comportamentul ei, cel mai bine e sa renunti.Mai bine suferi acum, decat toata viata! Succes! happy

2 răspunsuri:
| xXJustMeXx a răspuns:

Hey! Acum problema e ca nu stiu cati ani aveti si de cat timp sunteti impreuna dar cateva lucruri sunt sigure : 1. persoana care tine la tine nu trebuie sa-ti zica mereu ca face asta ci doar sa-ti demonsreze asta; 2. ei...asta depinde de de cat timp sunteti impreuna : nu trebuie sa fi prioritatea ei nr 1; pe locul 1 e familia; pe locul 2 poate fi animalutul ei de companie (daca are), deci deja esti pe locul 2-3. Sincer... nu stiu, poate ca ma insel dar nu mi se pare normal ca pentru o mica perioada vrea sa te tina la distanta, are si fata nevoie sa se reculeaga, e extenuata de la atata impartit de dragoste laughing. Crede-ma, o sa se rezolve.

| FuckTWorld a răspuns:

Nu ai cum sa o intrebi de ce nu ma iubesti, pai da tu trebuie sa-ti dai seama daca te iubeste prin faptele ei fata de tine, daca ti-o dovedeste, ii mai bine asa decat fata sa-ti zica te iubesc asa aiurea si sa nu-ti dovedeasca deloc.Incearca sa o faci sa te iubeasca prin felul tau de a fii. Poate nu ii persoana potrivita pentru tine iti dai seama cu timpulhappy. Numai bine!