| Mickie611 a întrebat:

As vrea sa imi dati cateva sfaturi cu privire la o facultate la care as putea merge, mai bine zis cu privire la un profil. Mie imi place mai mult partea umana, cu limbi straine, cu comunicare, relatii pulice, jurnalism, etc. Nu vreau sa am treaba in viitor cu stiintele exacte, nu imi propun asta. Ma intereseaza nu neaparat un nume de faultate, ci in special un profil, o ramamura in acest sens. Ma tenteaza si ideea de designer, arhitect, chestii din astea pe creativitate. Aveti sugestii, sfaturi? Va intreb deoarece vreau sa aflu si pareare si idile alcuiva, nu numai a prietenilor me. Vreau pur si simplu o parere. Precizez ca nu intentionez sa fac facultatea in Romania. Multumesc:*

1 răspuns:
| llljk a răspuns:

Te-as sfătui să mergi mai departe pe limbi străine, crede-mă ai avea mult mai multe sanse să profesezi în domeniu.
Oricum eu îti urez succes.