| NoBigName a întrebat:

as vrea sa stiu daca as putea sa fac ceva in legatura cu un profesor care abuzeaza verbal si psihic de elevi, sau daca acuza pe cineva fara motiv, dovezi etc...pur si simplu are o problema cu tine si vrea sa iti puna bete in roate.

P.S : Are voie sa scada nota la purtare pentru o fapta care nu ai facut-o dar el nu te crede ( si nici nu vrea sa asculte explicatii etc ) pot sa il reclam cumva sau sa il scot din scoala? sad

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Sunteţi mai mulţi de 20 în crucea voastră. Căşunati pe el şi lăsaţi-i vânătăi şi fracturi de coaste. E aşa greu?
Iar dacă vă dă în judecată, este părerea unui om împotriva a părerea unor 20 de oameni. Cine câştigă procesul?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Reclama-l la directorul scolii sau direct la Inspectorat.

| Woodenpints91 a răspuns:

El e unul singur. Voi în clasă sunteţi mai mult de 20. Dacă asta nu-ţi spune nimic, atunci meritaţi să se poarte aşa cu voi.

| NoBigName explică (pentru Woodenpints91):

Sincer nu cred ca daca suntem peste 20 de copii este un motiv sa abuzezi sau sa dai vina pe ei pentru ceva care nu au facut pentru simplu fapt ca nu ne crede si nu vrea sa ne asculte. Daca tie ti se pare normal...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru NoBigName):

Sunteţi mai mulţi de 20 în crucea voastră. Căşunati pe el şi lăsaţi-i vânătăi şi fracturi de coaste. E aşa greu?
Iar dacă vă dă în judecată, este părerea unui om împotriva a părerea unor 20 de oameni. Cine câştigă procesul?