| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va arat o poezie sau o idee scrisa de mine desprea iubire viata etc una dintre ele si sa imi spuneti doar atata daca va place sau este o prostie fara aiureli dor daca nu va place spuneti simplu nu-i buna mersi mult am ales-o pe asta pentru ca acest lucru simt acum

FILMUL VIETI TALE!

Timul a trecut de cand ultima data am iubit era atat de frumos cand in trecut iubem cu adevarat ma indragostisem de o iluzie de o voce dulce si calda de o persoana ne vazuta doar auzita o persoana cu suflet cald si o voce dulce dar totul a trecut repede atat de repede precum un gand un vant rece de vara sau precum un film ce l-ai vazut de mult iar acum tot ce ati amintesti sunt amintiri ce se dreuleaza repede si pentru a vedea un film ce tea placut si tea fascinat trebui sal mai vezi si a douoa ora asa este si cu amintirea unei iubiri trebui sa mai traiesti odata ce ai trait sa ma iubesti cum ai iubit dar in ambele cazuri si a unui film vazut de mult si a unei iubiri lasate in urma ce atuncea tea fascinat si ai iubit cu adevarat nor sa tise mai para asa de frumoase dar pe monent teau facut sa te simti captivat! dar in film e cam asa ori cand poti vedea un film bun dar in viata nu ati poti facea propilu film precum al fac regizori sa aiba ce sfarsit vor ei in filmul vieti tale tu esti scenaristul regizorul cameramanul actorul principla in propiul tau film dar scritorul filmului vieti tale nu esti tu si la fel ca intru film pe care nu-i sti FINALUL al astepti cu ne rabdare si speri ca tu actorul principal sa te indragostesti sa iubesti sa fi fericit si ca vreai sau nu prin bune si rele ai sa treci dar la final astepti ca totul se va sfarsi cu o nunta cu multi copii cu sotia ta perfecta alautrea de tine fericiti precum in filme dar filmele sunt facute ca intrunele din ele totul se va sfarsi cu bine dar in filmul vieti tale
nu este asa nu-i sti sfarsitul dar eu stiu ca filumi vieti mele deja este scris si lasi
ruga pe dumnezeu daca el ar vrea sa imi rescrie filmul meu daca el deja nu-i scris
asa vreau ca in filmul meu eu intr-o zi sa pot sa imi gasesc pe ea ea care ati da fericire bucurie buna stare chef de viata emoti ea este iubirea ia este sentimentul acela frumos cand te indragostestieu cred ca deja m-am indragostit de ea dar eu nu mai pot simti nimica sat fara speranta si tot ce imi doresc nu ese asa dar
m-am indragostit de ea este actrita potrivita pentru a juga in filmul meu vreau sa fie actrita principal cu care ma voi casatori nu vreau sa fie actrita secundara
si pe loc sa dispara vreau sa joace cu mine pana la final in filmul meu vreau sa ne iubim prin bune si rele cu bine sa depasim vreau sa fie finta ce imi da forta sa traiesc ce imi da forta sa iubesc ce ma invata ca din nou sa visez dar nu simt ca ea va fi rolul principal simt ca va diparea la un momendat ca ceva frumos ce a venit si pe loc a plecat dar vreau sa cred ca scenariul e scris gresit si nu este cum eu am gandit este doar o chestie de a ma tine pe mine singur in suspans iar e chiar va fi ce
mi-am dorit va fi persoana ce am sa o iubesc va fi actrita principala in propiul meu film nu stiu daca filmul se va termina cum eu imi doresc dar sper ca asa va fi si ea se va indragostit de mine si totul va fi cum am visat cum mi-am dorit filmul sper sa fie regizat cum eu am visat si sfaristul sa fie cu happy end

5 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

N-are structura adecvata, n-are ritm, n-are rima (la tine nu pot vorbi nici macar de vers alb), textul are o multime de greseli gramaticale si nu prea are sens ce ai scris tu acolo. Nu vreau sa te descurajez, dar mai bine dai foc la ce ai scris si ne facem cu totii ca nu am vazut ce s-a intamplat si iti acordam o a doua sansa la o viata normala fara critici, jigniri si alte pareri din partea lumii.

| alexandru171 a răspuns:

Mersi mult ai poti facea tu o corectare nu stiu sa scriu foarte corect gramatical si am scris-o si asa repede cui nu-i place asta e scuzand greselile ca nu sat un scritor sa asi dea cu parerea mersi mult

| Zabbyel a răspuns:

Asta e poezie?rolling on the floor sau roman?rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| blk23 a răspuns:

Ca sa fie poezie nu are nevoie de ritm si rima. E bunicica dar ai foarte multe greseli gramaticale, nu ai semne de punctuatie! Fara semne de punctuatie e mai greu de citit si de inteles mesajul pe care vrei sa-l transmiti. Ca si continut imi place.