| vasileboca1 a întrebat:

As vrea sa va cer sfatul intr-o privinta, de multe ori cand lucrez la o chestie ceva mai grea am unele momente in care imi vine sa ma ridic de pe scaun si ies efectiv din incapere sau mi se pare atat de greu si nu am nici o idee cum sa rezolv chestia incat, stiu ca suna amuzant, sa ma arunc pe geam.

Problema este ca dupa ce termin intr-un final de rezolvat problema respectiva, observ ca nu era ceva chiar atat de greu. Cum as putea face sa scap de chestia asta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| LikeARollingStone a răspuns:

In aceste cazuri meditatia ajuta. Sa respiri profund si oricat de greu ti s-ar parea sa stii mereu ca exista un raspuns sau o rezolvare. Nimic nu e imposibil. Daca incepi sa faci lucrurile vazandu-le din aceasta perpectiva, iti va parea totul mai usor.

1 răspuns:
| Emma30555 a răspuns:

Sa ți amintești de fiecare data, experienta ta este ca rezolvi lucrurile respective și e doar panica de moment, trebuie sa coenstizezi acest lucru și sa ai răbdare cu tine