| Pisicutaaaa a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca ma pot muta, la alt liceu dupa primul semestru, cu acelasi profil (economic). Liceul la care sunt eu acum, a fost o greseala enorma, care o regret tare mult.
Raspunsuri cat mai repede. Astept si intrebari, daca nu ati inteles ceva.

5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

In principiu trebuie sa ai un motiv destul de bun ca sa poti sa te muti de la un liceu la altul, si bineinteles sa ai media de intrare la cel la care vrei sa te muti. Trebuie sa faci o cerere la liceul la care vrei sa te muti si sa fi acceptat acolo si apoi sa mai faci una la cel de la care vrei sa te muti. trebuiesc aprobate de directorii liceelor! roaga-ti parintii sa te ajute, singur nu vei putea face asta!

| Pisicutaaaa explică (pentru luiza):

Pai medie am, iar motive sunt destule. Mai ramane, insa sa fac cererile. Mi-e tare frica, ca nu o sa am loc sa intru, pentru ca din cate am auzit multi vor sa intre in liceul ala.

| CupY a răspuns:

Am un prieten care tot la fel dorește să se transfere la alt liceu, însa trebuie să obții aprobarea directorului. Pentru el nu e bine că elevii pleacă din liceu, și trebuie să te gândești la ceva creativ să-l convingi, nu mai spun că trebuie să vorbești personal.

Succes!

| Pisicutaaaa explică (pentru CupY):

Aprobarea directorului de la liceul in care sunt acum?

| CupY a răspuns (pentru Pisicutaaaa):

Da, aprobarea directorului de la liceul care ești. Luiza e mult ma completă ca mine!