| anonim_4396 a întrebat:

azi merg la stomatolog, si mor de frica trebuie sa imi puna o plomba la dintii din fata. Nu e chiar carie, dar oricum imi este frica. Dati-mi si mie niste sfaturi / incurajari va rog frumos.

2 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Nu doare deloc! E bine daca tratezi din timp, in felul asta nu vei sti ce inseamna durerea si vei merge de drag la dentist. Eu chiar daca am avut probleme mari, am fost si operata la o masea, merg linistita la stomatolog ca am o doctora super de treaba si amuzanta. Curaj, nu se intampla nimic rau si nu te va durea deloc! Pupic!

| kristy10 a răspuns:

Daca iti pune plomba nu te va durea laughing