| ruxi a întrebat:

Ce credeti voi? Un hot se poate duce la biserica, se poate schimba?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

IN Biserica,se poate duce ca nu-l impiedica nimeni sa intre,dar LA biserica,adica sa se "spovedeasca",ma cam indoiesc! Crezi ca de frica aluia de sus,n-o sa mai fure,daca el nu constientizeaza ca nu este bine sa faci rau cuiva,doar ca ai el nevoie de lucrul respectiv?! De schimbat, se poate schimba, daca are pe cineva aproape, care traieste in alt mediu, sa-l ajute permanent sa-si caute ceva cinstit sa produca si sa-l opreasca atunci cand are ganduri rele.Cu cat esti mai trecut prin viata, adica mai invarsta, te lasi mai greu de hotii, deoarece se obisnuieste cu acelasi mediu famat, cu aceeasi prieteni de furtisaguri.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se poate schimba daca are vointa

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Oricine regreta sincer faptele gresite si doreste sa se schimbe, o poate face, daca isi alege si un anturaj potrivit.

| RoxKnkK a răspuns:

Hm...nu prea cred..fiinca doar daca te duci nu cred ca o sa te schimbi asa usor dar intr-un final cred ca da...depinde de ambitia fiiecariuia

| Jasm a răspuns:

Categoric da, de ce nu? Oricine se poate schimba.

| Gãßýtzú a răspuns:

Sigur ca poate merge, dar depinde de el daca poate sa se schimbe. big grin