| hamham_1461 a întrebat:

Buna TPU! ce faceti sunt noua si doresc sa pun o intrebare am un catel gasit pe strada si eu nu stiu daca este de rasa sau maidanez este un catel mic cu urechile in forma literei,, v"! are blana multa de culoare maro spre visinie.
nasucul cu alb-negru.este cu labutele sunt albe si codita scurta.are boticul scurt, latra la straini.are labutele maricele.la vterinar am fost dar a zis ca nu stie ce rasa este si daca este! funda pentru cel mai corect raspuns nu pot pune poze nu am poze decat pe mobil.

Răspuns Câştigător
| Sorinel95674 a răspuns:

Dupa descrierea ta, nu este un caine de rasa. Daca doresti sa-l pastrezi, nu pot decat sa te felicit: un caine de rasa comuna este la fel de destept si de iubitor precum unul de rasa pura. Nu uita sa ai grija de nevoile lui, hraneste-l, joaca-te cu el si iubeste-l. Asa veti deveni cei mai buni prieteni!

Bafta!happy

1 răspuns:
| Barbie331 a răspuns:

Poate ca este un catel yorkshire terrier toy, o rasa mica de tot si cu urechiuse in forma de litera "v". Scrie la google yorkshire terrier toy si vezi ce iti apare. Atat am putut sa te ajut, o zi buna!