| Mariah01 a întrebat:

Bună, TPU! Ce înseamnă dacă visezi că te înțelegi bine cu un dușman?

Răspuns Câştigător
| Foxglove13 a răspuns:

Explicatii pentru visul: dusman

1. Dusman
Daca visezi ca dintr-un dusman ti-ai facut un prieten sau ca ai invins un dusman este semn ca vei avea curand noroc.
Vezi, de asemnea, si Inamic
2. Dusman
Noutate buna - a invinge - semn bun - a dovedi un - relatii credinciose - grenada aruncata in - pericole ascunse - imbratisand un - tradare - mai multi - mari reusite in afaceri - mergand - sa te pazesti - vazand - reusita in afaceri, om cu bune intentii, prieten sincer.
3. Dusmani
Mari reusite in afaceri.
4. Dusmani
Adesea, dusmanii reprezinta cele doua suflete din pieptul omului care se lupta pentru a inlatura greselile care dauneaza caracterului nostru. Daca in vis va apare un adversar din realitate, pe care il omorati, subconstientul vrea sa va comunice ca aceasta dusmanie nu va poate decat dauna(vezi, de asemenea razboi).

Eu mai stiam ca inseamna c-o sa te impaci cu persoana respectiva.In orice caz e semn de norocwinking

3 răspunsuri:
| TheSoldier a răspuns:

Http://www.visele.ro/cauta.php?vis=dusman
Daca visezi ca dintr-un dusman ti-ai facut un prieten sau ca ai invins un dusman este semn ca vei avea curand noroc.

| neutrino a răspuns:

Inseamna ca esti o personalitate, pentru ca numai oamenii de valoare au dusmani.

| Ralucaa11 a răspuns:

In opinia mea, daca visezi la o lume mai buna, mai frumoasa, mai luminoasa, poti sa tii-o colorezi printr-un simplu lucru, fara dusmani... deci, daca visezi te vei intelege bine cu dusmanii si vei atinge perfectiunea. Incercand sa visam rupem sforile dusmaniei si vom reusi sa taim in pace si armonie, aruncand la gunoi negura trecutului. Sper ca ti-am fost de ajutor! :*