| CatuCatutu a întrebat:

Buna TPU.Ce mai faceti? Eu vruiam cateva sfaturi. Sunt in clasa a 8-a. Intra patra clasa mea s-a destramat si am fost pus in alta clasa, eu fiind mai timid nu prea -am integrat bine.Pana in clasa a7-a nu prea ieseam din clasa nici macar din banca laughing.Nu prea am stiut sa-mi fac prieteni dar acum in a 8-a de la inceputul anuli m-am schimbat foarte mult.Mi-am facut un tupeu mare si deja m-am integrat acum am foarte multi prieteni si nu mai sunt ca inainte ma simt foarte bine asa.Inainte se cam luau toti de mine dar acum le e frica nu mai comenteaza nimeni... In concluzie sunt printe cei mai tari din clasa. Vruiam doar niste sfaturi cum sa ma inteleg bine cu toti cum sa ma port cu fetele din astea multumesc mult big grin

3 răspunsuri:
| AnaRadu a răspuns:

Heii. Poti sa prinzi putin curaj si sa nu mai stai asuns in banca de ceilalti colegi. Gandeste-te ca esti clasa a 8 a si este ultimul ani cu ei asa ca fii putin mai indraznet. Poti pune problema ca la anul esti clasa a 9 a si daca tot asa vei fi timid si vei sta in banca si nu vei zice nimic ai mari sanse sa nu ai prea multi prieteni. Fii indraznet si ai incredere in tine orice faci, nu te indoi de abilitatile pe care le ai. Ei bine ca acum ai prins " curaj " daca iti place de o fata din clasa ii poti spune. Chiar daca ei nu ii place sa nu te temi sau sa fii suparat. Mai sunt fete. Sper ca te-am ajutat! PS: sa nu fii badaran cu fetele! :*

| CatuCatutu explică (pentru AnaRadu):

Ms.Problema e ca nu mai sunt timid vruiam sfaturi cum safiu pe placul lor big grin Multumescbig grin

| AnaRadu a răspuns (pentru CatuCatutu):

Cu placere. Sper ca ai inteles ceva totusi