| Deliaa94 a întrebat:

Buna TPU! Ce părere aveți despre un bărbat care zice unei femei "apreciez că ești loială" deși sa zicem nu sunt împreună dar sunt sentimente? Mulțumesc!

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fustangiu de meserie.

| RAY a răspuns:

Adică te apreciază ca o persoana in care sa aibă încredere, dar nu simte ceva profund, te vede ca pe o sora

| Deliaa94 explică (pentru RAY):

Nu știu dacă este vorba de o sora atâta timp cât a existat contact fizic.

| RAY a răspuns (pentru Deliaa94):

Atunci simte ceva dar încă nu vrea ceva serios, depinde si vârsta voastră

| Deliaa94 explică (pentru RAY):

Pai el are 35, și ea 27. Problema este că el tot ii promite că va veni la ea sa vorbească despre ce anume este intre ei doi și tot amână.i-a spus doar sa stea liniștită că este totul ok.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Deliaa94):

E foarte clară treaba.Din moment ce a existat contact fizic între cei doi, iar el îi spune că apreciază că este loială, amână să îi spună exact ce are de gând pe viitor cu această fată, ce planuri are, fiindcă nu este serios.Acest băiat nu te vrea în viața lui,doar s-a folosit de acea fată.Ca să cunoști un băiat nu este nevoie să faceți sex,ci să aveți un dialog să știi dinainte ce vrea, de ce te place, să îți spună care sunt dorințele sale, vrea sau nu să se căsătorească, sau caută doar aventură și distracție.

| Deliaa94 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Pai și de ce nu are curajul sa fii spus print un mesaj sau telefon că nu își dorește nimic și mai bine să o lase așa și să rămână la stadiul de prieteni decât să o facă să stea rău să o facă să sufere.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Deliaa94):

A văzut că o poate duce de nas pe fată, a văzut că îi merge să o vrăjească cu vorbe frumoase și dacă fata a cedat și i-a oferit sex, cum el doar asta căuta, acum nu mai este așa interesat de ea.Un bărbat adevărat îi va spune fetei de ce o vrea pe ea în viața lui și va dori întâi să cunoască și ce planuri de viitor are fata, nu caută întâi să facă sex.

| Deliaa94 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Da..pai și dacă o va mai căuta? Tu ce zici să facă ea? Să-l ignore sau sa vorbească cu el și să îi spuna cum sta treaba și ceea ce simte.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Deliaa94):

De cât timp se cunosc?

| Deliaa94 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Cam de 2-3 luni

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deliaa94):

Așa se procedează când vrei să te desparți de una elegant.

| RAY a răspuns (pentru Deliaa94):

Înseamnă că asta doar o amăgește, la 35 de ani doar ești hotărât,știi ce vrei de la viata, el vrea doar sex sau are nevasta și copii,ceva îl oprește, nu vrea relație,e neserios, vrea doar sex,e genul de virgin frustrat,în orice caz lasă-l în pace nu merita timpul tău, și eu iubesc o fata as zbura la ea,dar, măcar recunosc ca nu sunt pregătit încă de asa ceva, trebuie sa ai un loc de munca stabil, sa fii stabil emoțional și rațional și sa fii sigur ca asta vrei eu cum sunt posesiv obsedat ar fi ceva toxic, faza e ca noi nu știm nimic dar comentam și judecat, sunt atâtea probabilități încât a spune ca una e corecta e fals

| RAY a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Tu nu știi și versiunea lui

| Deliaa94 explică (pentru RAY):

Nu știu el de ce nici nu o lasă dar nici nu ii da drumul sa o lase în pace.el are pretenția de la ea și îi spune că apreciază că îi este loială că și cum așteptata mă că o să vin dar în timpul asta vreau sa vad daca îmi demonstrezi că ești doar pentru mine. Gen cam ii pune rabdarea în practica

| RAY a răspuns (pentru Deliaa94):

Sunt imaturi sau nici ea nu e chiar matura

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Deliaa94):

Garantat nu este serios și face la fel și cu alte fete,de aceea tace. Dacă după o perioadă așa scurtă a reușit să o prostească pe fată să se culce cu el și o mai și amână și nu zice nimic,fiindcă a obținut ceea ce a vrut,adică sex.El este posibil să mai ia legătura cu fata,dar doar când va avea chef de sex.Să îl ignore și să nu mai discute cu un asemenea băiat. Dacă vrea fata să fie cu adevărat fericită să nu se mai lase păcălită să facă sex,să îl întrebe ea pe băiat ce are de gând,ce planuri are cu tine și cu viitorul său, dacă el de bunăvoie nu vrea să îți zică, iar dacă nu va vrea să îți răspundă de ce te vrea în viața lui sau ocolește subiectul, sau trage de timp, atunci garantat nu este un băiat serios și atunci îl părăsești și îți vezi de drumul tău în viață.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deliaa94):

Vezi dragă că dacă ai 27 de ani și habar nu ai cum gândește unul de 35 de ani mai bine îți cumperi păpuși și te mai joci cu ele până la 35 de ani și atunci încerci să cunoști din nou un bărbat.

Dacă aceiași impresie o are și cel de 35 de ani de tine nu te mai mira că nu mai vrea să discute cu tine - nu îi plac proastele și nu vrea nimic serios cu ele.

| Deliaa94 explică (pentru anonim_4396):

Bai înainte să îți dai cu părerea în primul rând că nu este vorba de mine, așa că mai bine ai face să eviți.