| Amelyaa a întrebat:

Cum caracterizez o zona de relief?

Răspuns Câştigător
| Stassy a răspuns:

Probabil k incepi cu felul zonei [ munte campie podis] asezare[in apropiere de] localizare [ in nordul sudul estul vestul tarii...]
Urmeaza hidrografia[ape curgatoare/statatoare] clima [temperata, ecuatoriala, polara etc]
si dai niste informatii despre zona. Istoria, cea mai mare apa, cea mai inalta inaltime sau eventual populatia.

Stii...asa fac eu la scoala la mine. Poate K nu e bine, dar macar incearca happy eu cred ca e binisor si asa happy

2 răspunsuri:
| anapricopi76 a răspuns:

Buna ai foarte multe de zis incepi cu bogatiile zonei si termii cu zonele turistice, te poti lega si de sol etc.