| HeLLoKiittyGirl a întrebat:

Cum se devine actor/actrita? Eu stiu ca dupa ce termini clasa a 8-a te duci la liceul de arta Dinu Lipatti (sau orice alt liceu de arta) profilul actorie, dupa ce termini cei 4 ani de liceu te duci la UNATC (sau orice alta academie de arta) sectia teatru si film, iar dupa ce termini si acesti 4 ani de facultate, te inscrii la un teatru si joci in cateva piese de teatru pana te vede un regizor si daca esti foarte buna si ii place cum joci si cum arati, te baga intr-un film sau serial.
Este adevarat? Acestia sunt pasii? Daca am gresit, spuneti-mi voi cum se face

funditaa

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Da. Încearcă să joci în multe scenete, să te implici cât mai mult. Poţi să pui filmuleţe cu tine jucând în diferite scenete pe youtube, astfel vei fi cunoscută.