| BlackCat01 a întrebat:

:*
Daca ar fi sa visati la o cariera de foarte, foarte mult timp..gen: medic, profesor, politist, psihiatru etc, si sunteti pusi in postura de a alege intre doua licee: unul in care aveti multi prieteni si celalat in care nu cunoasteti pe nimeni dar totusi va puteti indeplini visul. Ce ati alege?

Funda pentru cel mai bun raspuns :* P.S. Doresc argumente!

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

As alege, cu siguranta, cel care mi-ar da posibilitatea de a-mi indeplini visul, chiar daca nu as cunoaste pe nimeni acolo.De ce? Pentru ca prieteni iti faci oriunde, iar cu cei vechi poti pastra legatura oricum, daca nu mai sunteti prieteni cand schimbi liceul inseamna ca nu ati fost niciodata. Uneori mai trebuie sa alegi ce e bine pentru tine, fara sa te gandesti la ceilalti, poate suna egoist dar e mai bine decat sa te lasi influentat de altii si sa ajungi sa ai mii de regrete deoarece nu ai ajuns unde ti-ai dorit.happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care mă va ajuta.
Prieteni îmi fac, nu-mi trebuie o cireadă.

| eliaclodia a răspuns:

Mi-as fi dorit ca cel mai bun prieten, macar doar el, daca nu mai multi, sa faca aceiasi alegere profesionala ca mine, sau invers, eu ca el. Adica sa simtim la fel si sa avem atatea in comun, incat sa nu existe diferente de opinie.

| BlackCat01 explică:

Va multumesc din suflet pentru raspunsuri dar din pacate trebuie sa aleg doar unul. Sa nu considerati ca raspunsul vostru este mai prejos doar pentru ca nu ati primit fundita happy dar asta este, tuturor asi fi vrut sa va dau de puteam! :* @InkDrop ai funda din partea mea! Va multumesc din nou! O seara placuta!