| BiaSiAtat a întrebat:

Daca nu poti sa dormi depinde si de pozitia corpului in timpul somnului?

2 răspunsuri:
| Dior a răspuns:

De exemplu daca esti in avion la inaltime depinde pozitia corpului pai daca esti in picioruse adormi greu mai ales acasa daca nu stai intr o pozitie suficient incat sa te simti relaxata... apropo daca mai ai scoala si bei capuccino dupa-amiza iti sugerez sa nu pentru ca capuccino te tine mai mult treza si o sa ai nevoie de niste somnifere(sper sa nu). de exemplu sa spunem ca azi este duminica si dormi pana la 12.iti sugerez sa nu pentru ca la ora necesara cand trebuie sa te culci ai sa nu ai sa poti sa adormi si o sa fii obosita. apropo inainte de culcare sa nu mananci nimic pentru ca stomacul i ia timp sa... aasaa ca mult succes! si da pozitia corpului este importanta(dati seama, please)big grin

| d3utzzu a răspuns:

Da desigur! Depinde cat de confortanta este pozitia.happy imi dai fundita?