| AestheticPerf a întrebat:

Daca vreau sa interpretez povesti de groaza gen ca pe un monolog si sa le incarc pe YouTube, dar i-au povestile de pe internet ( as putea sa compun si eu, nu e nicio problema si am sa si compun dar vreau sa stiu ) as putea fi acuzt de Copyright sau sa imi spuna acea persoana ca imi fac videoclipurile pe muca ei? Va rog frumos sa ma infomrati, FUNDA!

2 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Poti fi acuzat daca :
-Nu spui sursa povestii pe care o faci. (ex : trebuie sa zici ca ai luat-o de pe..., evenutal link in descriere )
-Daca nu precizezi faptul ca textul respectiv nu iti apartine.
In rest poate fi okay.

-

| marian37 a răspuns:

Da, poti fi acuzat!