| anonim_4396 a întrebat:

De când mă uit la filme horror am o teamă care nu mai iese din mine. Nu suport să dorm singură și nu am nici televizor în cameră, deși am 13 ani... Nu vreau să radeți de mine. Vreau un sfat bun. Nu-mi place să stau singură într-o cameră. Am văzut niște întrebări care spun că aud pași etc. Nu vreau să-mi spuneți să mă duc la psiholog, pentru că nu are ce să-mi facă. Vreau sfaturi...

P.S. Să nu râdeți de mine vă rog...

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te m ai uita la filme horor, și roagă te lui Dumnezeu înainte de culcare, el te poate ajuta să visezi frumos, dacă i ti este frică, lasă noaptea un bec aprins undeva in casă.Pe hol sau la tine in cameră.

5 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Cauta alt gen de filme

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine vizioneaza alte filme.Adica elimina cauza acestei frici de a sta singura.Vezi si tu o comedie, un film de aventuri. Ceva care sa te binedispuna.

| mona a răspuns:

Pai daca stii ca nu iti place sa stai singura in camera atunci nu te mai uita la filme horror, daca nu ai tv in camera iti poti pune macar un cd player, mai asculti muzica ...si nu mai crede toate prostiile cu pasii, umbre, etc

| TheStory a răspuns:

Nu ai vazut ca la filmele horor sunt niste restrictii.
Interzis minorilor sub 15 ani iti spune ceva.

| lusinda99 a răspuns:

Nu te mai uita la filme horror! Eu am jurat ca nu ma mai uit in viata mea singura si noaptea la astfel de filme.Intrebari care spun ca aud pasi? Pai mama, tata, sora, fratele nu se mai duc si ei noaptea la baie? Nu exista fantome! Asta e dor in mintea noastra pentru ca ne este frica. Daca incerci sa te gandesti putin iti poti da seama ca un urlet ingrozitor de varcolac este doar Pufi de afara care nu are somn si latra la luna.