| adrianaSw33ty a întrebat:

Bună TPU,de ceva vreme intru pe site în speranţa ca voi regăsi acel site de odinioară,un site prin intermediul căruia am cunoscut oameni minunaţi,cu bun simt,cu simţul umorului,nişte oameni care erau gata oricând sa îţi dea nişte sfaturi bune,din inima. Un site care îmi făcea fiecare zi tot mai frumoasă,un site unde găseai în totdeauna răspunsuri folositoare la întrebările tale,ci nu doar răspunsuri date de dragul "funditei ". Vreau sa va întreb : Unde este TPU-ul de alta dată,unde sunt toţi acei useri minunaţi,acea comunitate unită, plina de viaţa. fără pic de monotonie? sad Am observat cu mare tristeţe ca mulţi dintre useri de pe atunci s-au retras, sau ultima lor logare e cam prin 2011. Trist,foarte trist! Şi totuşi aş vrea sa refacem TPU-ul aşa cum a fost odinioară " Ca o familie, pentru ca aşa a fost, o mare familie unită " Oare se poate? Va doresc numai bine tuturor!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se poate dacă vezi partea plină a paharului!
O seară excelentă, numai bine!
Pa, pa.

greece12
| greece12 a răspuns:

Ma intreb si eu acelasi lucru, cu atat mai mult cu cat eu nu am avut norocul sa cunosc vechea stralucire a TPU-ului despre care am auzit mereu...am cunoscut doar useri de calitate,care,rand pe rand si-au limitat activitatea,pana au disparut de tot.
Si-mi pare rau...
Ceva din vechea lumina a site-lui m-a atins si pe mine,dar in foarte mica masura,mi-e dor de ceva necunoscut si cred ca te invidiez ca ai avut parte de asemenea zile minunate,aici.happy
Iubesc site-ul asta si raspund cu drag,dar dezamagirile ma incearca la tot pasul si mi-ar place tare mult sa fie altfel.
Nu te cunosc,nu stiu cine esti,dar ma alatur dorintei tale,un TPU unit,placut,plin de voiciune,generozitate si intrajutorare umana,m-ar face mult mai fericita!
Si desi nu mai cred in povesti cu zane in care binele invinge intotdeauna,nu-mi pierd speranta si raman,raspunzand cat pot mai util.
Poate faci si tu acelasi lucru si, deodata, devenim mai multi, pentru ca mai sunt si altii din vechea garda!
Si garda moare, dar nu se preda!happy

| foxsilver a răspuns:

Se spune ca " orice minute ține doar trei zile ", probabil asa s-a intamplat si cu TPU- incantarea provocata de noutate, a disparut pe masura ce utilizatorii au inceput sa se cunoasca intre ei, si sa interactioneze exact ca in viata reala, nemultumindu-se doar cu virtualul.
Unii, poate ca s-au retras fiind dezamagiti si obositi sa se lupte cu " morile de vant ", punand prea mult suflet in raspunsurile lor, dar sanctionati si ingraditi pe nedrept de cei ce considera ca orgoliul lor atins, e mai presus de orice regula prevazuta de politica site-ului.
Eu am cont doar din 2012, si nu am avut ocazia sa cunosc prea multi din " crema " TPU-ului de odinioara, si totusi, aici am avut sansa sa aflu de niste oameni cu suflet nobil si un real caracter.
Unul dintre acesti oameni m-a facut sa-mi redefinesc notiunea de umanitate, de prietenie, si mai ales de SUFLET.
Ii citesc raspunsurile, si de fiecare data ma minunez, si nu imi vine sa cred, ca poate sa existe atat de mult suflet intr-o singura fiinta.
Mi-e imposibil s-o descriu!
De-ar fi singurul utilizator de pe TPU, eu tot mi-as pastra contul, numai sa fiu martoră la facerea unor minuni, simpla lui prezenta face minuni.
Acest OM, intamplator sau nu, ti-a raspuns si el la intrebare, e chiar deasupra raspunsului meu.
Daca ar fi macar 10% dintre useri ca si el, as avea convingerea ca pe TPU e " Raiul pe Pamant"!
Din pacate...

| Partenie_Sabina_1995 a răspuns:

Totul se poate daca se vrea si se munceste! Sunt alaturi de voi! TPU!