| Stella999 a întrebat:

De ziua mea, aş vrea să îmi cumpăr un câine Husky. Voi ce părere aveți despre această rasă? E blândă? E cuminte? Ce calități are? Dar defecte? Mulțumesc şi dau funda! Pa, pa.

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

E o rasa frumoasa. Se poate spune ca e blândă, insa e destul de activă.
Calități: e prietenos, agil, inteligent, ușor de dresat
Defecte: hiperactiv, îi place sa sape, are nevoie de multa miscare, pentru a se menține in forma si a nu deveni depresiv.
Pentru mai multe detalii ai putea sa citești articolul acesta, e foarte util:
http://cainele-nostru.blogspot.ro/......luare.html

2 răspunsuri:
| syd a răspuns:

Din cate stiu eu nu-si recunosc stapanul

| Ada78 a răspuns:

Cainele Huski este o rasa blanda, cuminte frumoasa si se ataseaza de stapani.Ar fi o alegere buna sa iti iei unul.Dar e o rasa foarte activa mai ales cand e inca pui.