| Angelnitch99 a întrebat:

Buna TPU deci am o întrebare...am terminat Scoala am luat si bacul si a ajuns sa lucrez intr-o alta țara straina in care trebuie sa fac tot timpul curățenie...deja m-am saturat ce sa fac cum ar fi mai bine sa plec sau sa stau? Salariul e de toată jena 850 de euro

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Pai poti sa te intorci, sa vezi cum e sa traiesti in Romania cu 800 de lei.
Sper ca spre deosebire de altii de pe acest site, care nu aveau cum fiind in tara, ai observat ca preturile in Romania sunt foarte apropiate de cele din Vest.
Hai inapoi in Romania... cu spor la mancat rabdari prajite! Stai acolo unde esti ca stai bine! In tara nu ti-ai putea permite din salariul minim sa iti platesti o chirie si sa mananci.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu zic să vi în țară. Nu doar banul contează. Mai bine cineva aici decât cârpă acolo.

| OldSoul a răspuns:

Mai bine 850 de euro decat 850 de lei in Romanialaughing

| LePotato a răspuns (pentru OldSoul):

Bine zis, dar banuiesc ca e si traiul mai scump acolo. oricum ar fi, e mai bine decat la noilaughing