| Klaudyu96 a întrebat:

Deci am rubeola de pe 4. 04. 2012 de 3zile jumate....si am o mancarime insuportabila. dar bubitze nu am doar cateva....Cam cat trebuie sa mai stau in casa si cam cand pot sa fac dus? Plz un sfat o idee dau fundita! Va rogggggg!

3 răspunsuri:
| libratop a răspuns:

Salut Claudiu! Cam acum o luna am avut si eu rubeola si inteleg prin ce treci. Indicat e sa stai cam pana ce iti dispare iritatia, sau "bubitele"(cam 7-8 zile de cand ti-au aparut). Cel mai bine este sa consulti un medic si o sa ai raspunsul de la un specialist^_^

| Klaudyu96 explică (pentru libratop):

Faza e ca am fost dar nu ..mea explicat mai nimic doar a zis sa iau paracetamol si vitamina c

| libratop a răspuns (pentru Klaudyu96):

Paracetamol pentru febra si vitamina C pentru imunitate.Indicat este sa consumi multe lichide si sa stai la caldura.Scuze ca am raspuns asa greu, presupun ca deja ti-a trecut boala.