| Quest a întrebat:

Deci, Am si eu o intrebare: Compania Google este una din cele mai bogate din lume, dar cum isi castiga banii? adica ce face, pentru a primi bani.
(Va rog fara raspunsuri de genul "face internet service").

1 răspuns:
| Baton a răspuns:

Pai daca ai vazut pe toate site-urile lor exista niste reclame a unor bloggeri,site-uri, companii ce vor ca lumea sa vada ca exista si ei.
google inchiriaza spatiul si in schimbul spatiului primesc lunar diverse sume de bani.
cum au destule site-uri au de unde sa incaseze.dar cred ca cel mai mult castiga cu motorul de cautare.
ca orice alta companie de marimea asta mai fac si alte lucruri precum softuri pe care nu le dau pe tote gratis, le mai si vand.
numai ei stiu exact cum fac banii si numarul lor happy