| ellaells a întrebat:

Desi am incercat sa nu ma mai inconjor de persoane care nu ma merita, am facut ce am facut si iar am dat de ele... Cum reusesc mereu sa fac asta? De ce ajung sa pic de fraiera mereu?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Degeaba încerci să le eviţi, persoanele care îţi vor binele sunt foarte rare.
E plin de prefăcuţi care poartă măşti aşa că nu te ataşa de nimeni până nu merită asta.

Să ai grijă.

| ellaells explică (pentru Dariusuu):

Multumesc frumos pentru raspuns. In mare parte cam asa sta treaba happy

4 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Nu știi să ignori. Și dacă nu merge cu ignoratul, fă-i pe oamenii pe care nu-i vrei lângă tine să dorească ei să nu mai fie lângă tine.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa analizezi lumea mai mult, inainte sa te imprietenesti cu ea. Nu te uita la persoanele care par cool sau cu care ti-ar placea sa fii prietena, ci persoanele care ti se aseamana si cu care ai lucruri in comun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca incerci sa iesi mereu in evidenta