| Tliv294 a întrebat:

TPU! Este adevarat ce se spune despre viata la facultate? E chiar atat de diferita fata de cea din liceu? Adica se organizeaza multe petreceri, esti mult mai liber, sex la discretie etc.

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Libertate nu inseamna sa faci orice; inseamna sa faci lucruri care nu-ti dauneaza tie sau celorlalti. Da, ai mai multa libertate din partea parintilor cand este student. Depinde de tine in ce fel te bucuri de aceasta libertate.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te duci la facultate pentru sex, inseamna ca ai vazut prea mult american pie

| Tliv294 explică (pentru anonim_4396):

Nu la asta ma refeream laughing am prieteni la facultate care au nimerit in niste camine unde se petrec doar lucrurui de acest gen si voiam sa stiu daca peste tot e asa.

| ElenaSA a răspuns (pentru Tliv294):

Da, intr-adevar, caminele nu sunt locuri "cuminti".

| Tliv294 explică (pentru ElenaSA):

Tocmai, o fata imi povestea ca are o colega de camera care merge numai la petreceri in camin, dar si in cluburi unde agata barbati (si stii ce urmeaza) ca sa primeasca bani pentru facultate. Am ramas socata laughing Si noaptea daca vrei sa dormi (sau sa inveti) si cei din camin dau un party nu poti dormi din cauza acestor petrecareti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la liceu si am ramas socat cand un prieten mai mic, in clasa a cincea m-a intrebat :
,, E adevarat ca la liceu, poti chiuli de la ore si se dau petreceri in cluburi cu prietenii?''
Nu conteaza ca esti la liceu, la facultate, la scoala, lucrurile astea tu si prietenii tai le faceti nu se fac in functie de anul in care ai ajuns cu studiile.