| rosessunflowersandlillies a întrebat:

Buna, TPU. Este gresit dupa parerea voastra sa iei un pui de pisica, probabil de la mama sa? Am vazut astazi un pisoi pe strada (e inca mic, dar vad ca mananca hrana pentru pui, bea apa, 'vaneaza' jucarii prin casa etc.) si l-am luat cu mine, insa ma gandesc la faptul ca poate avea o familie... El s-a acomodat bine (nu a plans, doar a mieunat putin, insa a adormit la mine in brate si se simte bine acasa). Credeti ca am procedat corect luandu-l (avand in considerare faptul ca treceau destul de multe masini pe acolo si nu stiu cat de sigur era pentru el) sau ca nu ar fi trebuit sa il iau? (in sensul ca poate avea o familie, frati, surori etc.) Pe de-o parte cred ca e mai bine pentru el ca nu mai e pe strazi, insa totusi nu sunt sigura ca a fost corect sa il iau asa, avand in vedere ca e posibil sa fi avut o familie...

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Avand in vedere ca era pe strada, eu consider ca ai facut un lucru bun pentru ca poti avea grija de el. Daca te face sa te simti mai bine, te poti duce din cand in cand sa mai lasi pisicutei mancare, poate prin zona se mai afla si alte pisici si le poti ajuta si pe ele astfel.

| RAY a răspuns:

Pai intreab-o ce spune pisicuta, desigur ca ii place viata de pisi domestica, te va considera mama ei

| Dismally a răspuns:

Nu e nimic gresit, ii abandoneaza si pisica la un moment dat. Daca era aproape de strada ar fi murit cu siguranta, cand sunt mici nu stiu sa se fereasca de masini si sunt calcati.